برنامه های مذهبی مبایل

نرم افزار سالنامه تقویم شیعه ویژه تلفن همراه

 

تقویم هجری قمری ، تقویم اسلامی است که توسط مسلمانان و در میان بسیاری از کشورهای اسلامی از جمله کشور عزیزمان به عنوان تقویم مذهبی استفاده می شود . از این تقویم در بسیاری از آیین های اسلامی از قبیل روزه، حج ، تعیین ماههای حرام و عزاداری استفاده می شود . با توجه به بحث فقهی و این مسئله که عمده وقایع دینی و تاریخ اسلامی بر اساس تقویم هجری قمری ضبط و ثبت شده است این تقویم از اهمیت بی شماری در کشورمان برخوردار است .در تقویم هجری قمری هر سال 12 ماه دارد که هر کدام 29 روزه یا 30 روزه هستند روز اول هر ماه معمولا بر اساس رویت هلال ماه نو در شامگاه روز بیست و نهم یا سی ام ماه صورت می گیرد در واقع رویت هلال ماه در روزهای پایانی ماه مشخص کننده تعداد روزهای آن ماه است . از آنجا که رویت امری است که با توجه به افراد و شرایط متغییر است بنابراین باعث بروز عدم قطعیت در پیش بینی دقیق تعداد روزهای ماه می شود بنابراین تعداد روزهای هر ماه قمری قابل پیش بینی نیست . نرم افزار سالنامه تقویم شیعه با افزودن امکان بروز رسانی از طریق پیام کوتاه و تکنولوژی GPRS ، مشکل احتمالی عدم تطبیق تقویم هجری قمری خود را ، در سال های آتی با دریافت تغییرات ایجاد شده و تطبیبق آن با تقویم موجود در نرم افزار، برطرف می نماید.هدف از طراحی نرم افزار سالنامه تقویم شیعه آشنایی هر چه بیشتر مسلمانان و بویژه روحانیون و مداحان اهل بیت ، منبریان گرامی و اساتید و دانشجویان با حوادث تاریخی مذهب شیعه و مظلومیت چهارده معصوم در طول تاریخ می باشد . امید است گامی هر چند کوچک در جهت بالا بردن فرهنگ شیعی بر داشته باشیم .

محتویات نرم افزار :

مشاهده سه تقویم هجری قمری ، هجری شمسی و میلادی (حتی سالهای آتی)
مشاهده فهرست وقایع هر روز به صورت زیر نویس و متحرک
مشاهده شرح کامل وقایع هر روز
مشاهده زیارات و ادعیه معروفه با فونت شکیل
مشاهده بالغ بر 560 حدیث از چهارده معصوم
مشاهده بالغ بر 183 حکایت از چهارده معصوم
مشاهده اشعار متناسب ولادت ها و وفات ها و سینه زنی بالغ بر 3500 بیت از چهارده معصوم
مشاهده بالغ بر 15 روضه از چهارده معصوم
مشاهده بالغ بر 115 گریز از چهارده معصوم (به خاطر اهمیّت بعد احساسى مکتب کربلا، گریه و گریاندن و زنده نگه داشتن مصیبت کربلا و ... مى‏بینیم که ائمه‏ى معصومین‏علیهم السلام از کوچک‏ترین بهانه‏اى استفاده مى‏کردند و نام امام حسین‏علیه السلام را مى‏بردند. از هر حادثه‏اى به کربلا منتقل مى‏شدند و مى‏گریستند و به اصطلاح امروز مداحان به کربلا گریز مى‏زدند.)
مشاهده اشعار و سینه زنی مربوط به محرم بالغ بر 1100 بیت
مشاهده بالغ بر 20 روضه مربوط به محرم
مشاهده بالغ بر 77 گریز مربوط به محرم
مشاهده اشعار مربوط به دیگر مناسبت ها مانند ( مبعث پیامبر ، عید غدیر ، ... ) بالغ بر 435 بیت
مشاهده اهم وقایع در هر ماه به صورت خلاصه

امکانات نرم افزار :

امکان پیمایش در روزها و همچنین ماههای سه تقویم شمسی، قمری و میلادی
امکان تبدیل و انتطباق تاریخی مشخص در تقویم های سه گانه شمسی، قمری و میلادی
امکان بروز رسانی و تصحیح تقویم هجری قمری از طریق SMS و GPRS
امکان فعالسازی محصول به صورت خودکار
امکان ملاحظه اشعار مرتبط با هر روز متناسب با رویداد آن روز
امکان نمایش متون عربی و فارسی مستقل از گوشی
ظاهری گرافیکی و تمام صفحه و شکیل

منابع و مراجع

کتاب تقویم شیعه (عبدالحسین نیشابوری)
کتاب گلشن اهل بیت (عیسی رمضانپور)
کتاب گریز مداحی (محمد هادی میهن دوست)
تعداد زیادی از منابع اینترنتی معتبر
روش های فعالسازی محصول

فعال سازی نرم افزار بصورت خودکار ( با توجه به راهنمای داخل CD ) :


پس از دریافت کد اولیه( با توجه به راهنمای داخل CD) و مراجعه به صفحه اصلی سایت و کلیک بر روی لینک دریافت رمز عبور ، شماره سریال نسخه خریداری شده و کد داخل نرم افزار را وارد نماید.تنها پس از چند ثانیه رمز عبور را می توانید دریافت نمایید.
تماس با تلفن 7621951-0511 در ساعات اداری و ارائه شماره سریال نسخه خریداری شده و کد داخل نرم افزار، رمز عبور را از اپراتور دریافت نمائید.
با ارسال شماره سریال نسخه خریداری شده و کد داخل نرم افزار با قالب تعیین شده ذیل از طریق پیام کوتاه ( SMS ) به شماره 1668 738 0935 رمز عبور را دریافت نمائید. (ابتدا شماره سریال 10 رقمی را نوشته سپس نقطه (.) قرار داده و بعد از آن کد داخل نرم افزار را بنویسید مانند a1295bgf35.8982259)


نسخه ازمایشی این برنامه را به صورت مجانی به صورت ضمیمه میتونید داونلود کنید 

 

دانلود

Mose Code

کد ماوس